Lumen Vocale to chór solistów. Zespół tworzą młodzi, klasycznie – akademicko wykształceni muzycy, a ich repertuar zawiera się pomiędzy epokami historycznymi i współczesnością.

Zaproszono nas do współpracy przy tworzeniu nowej identyfikacji dla tego zupełnie wyjątkowego chóru solistów. Pragnęliśmy oddać charakter muzyki, którą artyści, śpiewacy uprawiają i wykonują w graficznie adekwatnej formie.

Zależało nam, by charakter znaku, tytułu, ale i całej stylistyki okładki płyty CD odzwierciedlał ducha tego zespołu. 

Chór prezentuje w swoim repertuarze wielki szacunek do historii muzyki, ale z wielką muzyczną erudycją sięga także po współczesne dzieła chóralistyki. Łączy w swojej pracy, koncertach i nagraniach historię i współczesność, dlatego logo (stworzone z nazwy) zaprojektowaliśmy  w oparciu o ręcznie wykonaną kaligrafię – ze współczesnym dynamicznym nerwem, nadając jej rozmach wywodzący się ze swobodnego gestu pisania ręcznego. Zapis ten przywołuje także skojarzenie z obrazem zapisu dźwięku – jak zapis pracy serca na elektrokardiogramie. Minimalistyczna , ograniczona do jednej barwy kolorystyka podkreśla charakter zespołu.

Materiał fotograficzny użyty w projekcie powstał podczas wykonanej przez nas sesji fotograficznej – wizualnie podporządkowany jest koncepcji graficznej całej okładki. Zakres prac obejmował: stworzenie logo, systemu identyfikacji wizualnej (CI), projekt nadruku na płyty CD i okładki do płyty oraz wykonanie sesji zdjęciowej zespołu.