Światło jest takim samym medium do rysowania i malowania jak ołówek czy farby.

Dla światowego producenta dodatków paszowych dla zwierząt wykonaliśmy serię zdjęć rysowanych światłem, a idea tych zdjęć powstała przy opracowaniu koncepcji nowego kalendarza firmowego. Ważną rolę w realizacji tego projektu odegrali pracownicy firmy. Zdjęcia powstawały na terenie fabryki w magazynie, w hali produkcyjnej i w pobliskich plenerach.

Do tworzenia poszczególnych zdjęć angażowaliśmy różne zespoły z firmy, brali w nich udział pracownicy biurowi, przedstawiciele handlowi i pracownicy produkcyjni. Współpraca na planie zdjęciowym, oraz zaangażowanie w tworzenie wyjątkowego obrazu stały się wspaniałą szkołą integracji.

Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy piktogramy zwierząt, które miały być rysowane światłem. Kształty zwierząt musiały być na tyle proste żeby mogły być łatwe do odtworzenie ruchem ręki, a jednocześnie czytelne i atrakcyjne. Przygotowaliśmy stalowe formy rysunków, specjalne stelaże, które służyły jako szablon do rysowania światłem. Koordynacja ruchów, a także ustawień wszystkich uczestników poszczególnych scen i czas trwania ujęcia wymagał od wszystkich wyjątkowego skupienia i dobrej współpracy.

Do rysowania wykorzystaliśmy różne źródła światła. Latarki zwykłe, ledowe, ostrzegawcze, pochodnie (żywy ogień), lampy błyskowe i fajerwerki .