Sztuka ziemi. Land art. To idea bardzo nam bliska. Większość naszego życia wiąże się z ziemią i jej owocami. My, rośliny i zwierzęta jesteśmy nierozerwalnie związani ze sobą i z ziemią. Tworzymy związek, który jest widoczny na każdym etapie naszego życia i rozwoju.

Marka światowego producenta dodatków paszowych dla zwierząt zaprosiła nas do stworzenia wyjątkowego kalendarza dla swoich klientów. Zależało nam by powstał projekt całkowicie oryginalny związany ze zwierzętami i paszami dla nich, ale nie opowiadający historii wprost. Chcieliśmy nawiązać do większości dziedzin związanych z rolnictwem i hodowlą zwierząt tworząc obrazy (rysunki) na polach w miejscach gdzie uprawiane są rośliny wykorzystywane na paszę dla zwierząt. Zaangażowaliśmy okolicznych rolników, pośrednio lub bezpośrednio związanych z marką i na ich polach powstały wszystkie zdjęcia do tego projektu.

Opracowaliśmy piktogramy zwierząt hodowlanych z myślą o przeniesieniu ich w inną przestrzeń. Z kartki papieru na pole. Każdy z piktogramów (rysunek zwierzęcia) został inaczej odtworzony w naturze. Koń został wyorany traktorem, gęś ułożona z balotów słomy, krowa “wydeptana” jak kręgi w zbożu. Zdjęcia wykonywaliśmy dronem , bo tylko z lotu ptaka można było zobaczyć efekt naszej pracy na ziemi. Niektóre zdjęcia wykonane były na terenie firmy i brali w nich udział pracownicy wnosząc dodatkową jakość i energię do tej opowieści o zależnościach w przyrodzie.